top of page

Otelimiz bünyesinde uyguladığımız misafir ve personel sağlığı ile genel hijyen uygulamalarımıza ek olarak, Covid 19 salgını sebebiyle yeniden düzenlenen önlemlerimize ait detaylar aşağıda belirtiği şekildedir:

 
         MİSAFİRLERİMİZ;
 • Otel giriş çıkış saatlerimiz Covid 19 önlemleri gereği yeniden düzenlenmiştir. Check-in saatimiz  15:30, check-out saatimiz 11:00’dır.

 • Otelimiz iki katlı olup alt kat ve üst kat odalara girişler açık alandan yapılmaktadır.Kapalı hiçbir alanımız yoktur. Otelimizde bulunan şezlong ve restoran masaları sosyal mesafe gözetilerek konumlandırılmıştır. Her misafire ayrı masa ve şezlong tahsis edilmekte ve günlük detaylı dezenfektasyonları yapılmaktadır. Her masa da dezenfektan ve kolonya bulunmaktadır.

 • Her misafirimizin ateşi temassız ateş ölçer ile otele giriş esnasında ölçülmektedir. Bu ölçüm sonucunun normal değerlerin üzerinde olması durumunda misafirimizi otelimizde ağırlayamayacağımızı üzülerek bildirmek isteriz. 

 • Misafirlerimizin sağlıklı bir konaklama geçirmeleri amacıyla dosyalanmak üzere özel olarak hazırlanmış taahhütname ve kayıt formlarının otel girişi esnasında açık alan restoranımızda  misafirlerimiz tarafından doldurması beklenmektedir. 

 • Misafirlerimiz özel maske ve eldivenleri girişte ücretsiz olarak resepsiyondan temin edebilirler. Resepsiyon alanımız özel perdeleme ile koruma altına alınmıştır.. Otel içerisinde sensörlü dezenfektanlarımız bulunmaktadır. Salıncak vb. ortak kullanım alanlarımızın yanında yine kolonya ve dezenfektan bulunmaktadır.

       ODALARIMIZ;

 • Otel personelimiz her alanda maske, eldiven ve yüz siperliği kullanarak çalışmalarını yürütmekte ve her oda temizliği için eldiven değişimi yapılmaktadır. Odalar havalandırma sonrası son olarak korumalı kıyafetlerle ULV cihazları ile dezenfekte edilmektedir.

 • Odalarımız Covid 19 önlemleri sebebiyle ara temizlik sisteminde değişiklik yapılmıştır. Birer gün arayla yapılan ara temizlik yerine misafirlerimizin isteği doğrultusunda temizlenmesi kararı alınmıştır. Temizlik taleplerinizi resepsiyona bir gün öncesinde bildirmeniz önemle rica olunur. Odalarınızda temizlik yapılacağı gün özel eşyaların kişisel hijyen açısından odada bırakılmaması gerekmektedir.

        PERSONELLERİMİZ;

 • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi verilmektedir ve gelişen şartlara göre eğitimler güncellenerek verilmeye devam edilecek olup, personel çalışma sahasında titizlikle denetlenecek, gerekli yaptırımlar etkin bir şekilde uygulanacaktır. Mal Kabul ve Depo alanlarında etkin Gıda Güvenliği Denetimi periyodik olarak yapılacak ve kayıt altına alınacaktır. Tüm gıda üretimi safhasında hijyen şartlarına azami ölçüde uyulacak eldiven ve maske kullanımı zorunlu olacaktır.

 • Otelimiz tüm tekstil ürünleri çamaşırhane personellerimiz tarafından 60 derece üstündeki sıcaklıklarda kendi çamaşırhanemizde özenle yıkanmaktadır. Plaj ve havuz havlusu otelimizde temin edilmemektedir.

 • Tüm çalışanlarımız otel içerisinde misafirlerimize  genelge uyarınca maske ve siperlikle hizmet vermektedir.

 • Otel personellerimizin otele girişi esnasında temassız ateş ölçer ile ateşleri günlük olarak ölçülerek kayıt altına alınmaktadır.

       RESTORAN;

 • Açık Büfe Kahvaltı özel koruyucu perde arkasındaki maskeli ,siperlikli ve tek kullanımlık eldivenleri olan personellerimiz tarafından maşayla servis edilmektedir. 

 • Barlarda içecekler personelimiz tarafından masalardan sipariş alınarak hizmet verilecektir, isteyen misafirler de kendileri sosyal mesafe kurallarına uyarak barlardan içecek alabileceklerdir. Kahvaltı alanlarında yerdeki ve duvardaki uyarı etiketlerine uyulması ve sosyal mesafenin korunması zorunludur.

 • Restoran masalarımızda tek kullanımlık tuz, karabiber,şeker, ketçap ve mayonez  bulunmaktadır. Ekmeklerimiz paketli olarak sunulmaktadır.

       GENEL KURAL VE ORTAK ALANLAR;

 • Otel içerisinde yer alan ortak alanlarda hepimizin sağlığı açısından 1,5m Sosyal Mesafe işaret ve kurallarına uyulması gerekmektedir.

 • Çocuk Oyun parkı ve masa hokeyi, masa tenisi gibi çocukların yoğun kullandıkları oyun alanı kullanıma kapalı olacaktır. Havuzumuzun bakımı Bakanlık onaylı ürünler ile her gün yapılmaktadır. PH ve Klor ölçümleri günlük takip edilmektedir.

 • Acil durumlarda uygulanmak üzere acil eylem planımız bulunmaktadır. Karantina durumunda kullanılmak üzere 2 odamız bulunmaktadır.

 • Tesis içinde uygulanan hijyen kuralları Genelgeler uygun şekilde düzenlenmiştir. Pandemi durumundaki değişimlere istinaden gerekli görüldüğünde ilave önlemlerle bu kurallar genişletilebilecektir.

Alados Otel tüm misafirlerine  hijyen kurallarına uygun davranışları için sonsuz teşekkür eder, sağlıklı ve huzurlu bir tatil diler.

bottom of page