top of page

 

Merhaba

Sayfamızın bu kısmında siz değerli misafirlerimize ; otelimizde konakladığınız sürece Alados Otel'e yakın birbirinden güzel koy ve beldelerin özelliklerini ve bize olan mesafelerini paylaşmak istiyoruz.

Selimiye 12km , yaklaşık 15 dk

SELİMİYE.jpg

Turgut Şelalesi 5km , yaklaşık 10 dk

Turgut şellalesi.jpg

Kızkumu 4km , yaklaşık 5 dk

kiz-kumu.jpg

Selimiye, Marmaris’in güneybatısında bulunan bir belde..Selimiye’nin çok uzun plajları yok, ancak berrak ve tertemiz denizi ve harika bir doğası var. Özellikle mavi tur tutkunlarının ve yatçıların en çok uğradığı mekânların başında yer alıyor. Türkiye’nin ünlü yat limanlarından biri olan Sığliman Koyu da Selimiye’de yer alıyor. Sığ limandan yürüyerek Cennet Koyu'na geçebilirsiniz, harika bir koy.

Ağaçların gölgesinde ve buz gibi akan suyun kıyısında suya girmeseniz de serinleyebileceğiniz, ya da akarsuyun içerisine kurulan sandalyelerde oturup bir şeyler içip gözleme yiyebilirsiniz.Yüzmek için bir tane havuzu bulunuyor.Şelaleye giriş ücretsiz olup park ücreti de yoktur. Yaşlı ağaçların arasından akan küçük şelalecikler arasında yürüyüş yapabilirsiniz.

Kızkumu plajı, Muğla'nın Marmaris ilçesinde, Orhaniye yolu üzerindeki plajdır. Koyun ortasında batık bir patika gibi uzanan, 3 metre genişliğindeki 600 metrelik sığlık alan nedeniyle denizin ortasında yürüyor hissi vermesiyle tanınır.Kızıl kumlardan oluşan patikanın sonunda, Kızkumu'na adını veren efsanenin baş kahramanı prensesi tasvir eden bir heykel mevcuttur. 

WhatsApp Image 2021-01-07 at 20.20.49.jp

Bozburun 20km , yaklaşık 30 dk

WhatsApp Image 2021-01-03 at 20.09.51.jp

Yunan adası Simi'nin karşısında, korunaklı bir limanda bulunan Bozburun, 2500-3000 nüfuslu şirin bir sahil kasabası. Sarp kayalıklar arasında sıkışmış, henüz pek keşfedilmemiş, el değmemiş olan Bozburun, aynı zamanda küçük bir balıkçı kasabası. Balıkçılık, yöre halkının geçim kaynaklarından biri.Özellikle yaz aylarında her gün yapılan tekne turları ile sakin koyları keşfedebilirsiniz. Serçe Limanı, Bozukkale, Ada Boğazı, Akvaryum gibi koylar başta olmak üzere tüm koyları keşfetmenizi tavsiye ederiz.

Söğüt 25km , yaklaşık 35 dk

SÖĞÜT KÖYÜ.jpg

Akdeniz bölgesi ile Ege bölgesinin kesiştiği noktada tabiatını hiç bozmamış yeşil ile maviyi buluşturan tertemiz deniz, yeşilin bin bir tonuyla müthiş doğa,karşınızdaki bazı Yunan adaları ve bakir cennet. Karşınızda Yunan adası ve kendine has deniz rengiyleburada gün batımını izlemenizi tavsiye ederiz. 

SÖĞÜT GÜN BATIMI.jpg

Hisarönü 10 km , yaklaşık 12 dk

hisaronu.jpg

Hisarönü,Marmaris‘in güneybatısında yer alan popüler ve güzel bir belde.Hisarönü Körfezi Bölgedeki diğer körfezlere nazaran daha büyüktür. Hisarönü bölgesinde deniz sığ ve kum kiremit rengini andırmakta. Hisarönü bölgesinin temiz havası ve suyunun özellikle astım ve kalp hastaları için iyi geldiği söylenmekte. Hisarönü'nde denize girmek dışında bir aktivite arar iseniz binicilik ve at safari üzerine pek çok tesis bulabilirsiniz. Ayrıca Hisarönü’nde çevredeki koy ve plajlara (İnbükü Koyu, Kartal Koyu, Tavşan Adası ve Bencik Limanı) düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz.

Çiftlik koyu 18km , yaklaşık 25 dk

WhatsApp Image 2021-01-03 at 20.05.02.jp

Çiftlik,Marmaris‘in güneybatısında yer alan görülmeye değer şirin bir sahil kasabası. Söğüt’ten Bayır istikametine doğru 1’inci km de “Çiftlik” tabelasını görürsünüz. Buradan saptıktan sonra bayır aşağı doğru muhteşem manzara eşliğinde Çiftlik’e ulaşabilirsiniz. Çiftlik kumsalıyla meşhur. Plaj tamamen büyük taneli kumlarla kaplı. Bu tür büyük kumlar Marmaris ve çevresindeki koylarda pek az görülmekte. Çiftlik’te deniz her zaman parlak ve pırıltılı, plaj ise tüm koyu kaplamakta.

Turunç 25km , yaklaşık 30dk (Turunçtan 3dk sonra Amos ,7dk sonra Kumlubük)

turunc.jpg

Akyaka 50km , yaklaşık 1saat

akyaka.jpg

Turunç yolunda manzara muhteşem. Ormanlar ve denizi bir arada görebileceğiniz virajlı yolda ilerlemek büyük keyif.Turunç Koyu ve Turunç Halk Plajı mavi bayraklı plaj statüsünde. Yani deniz ve plajlar temiz ve berrak. Turunç Halk Plajı’nın uzunluğu yaklaşık 300 metre. Turunç’ta alışveriş yapabileceğiniz çeşitli güzel dükkanlar bulunmakta. Buralardan hediyelik eşya, takı veya süs eşyası alabilirsiniz Turunçtan yaklaşık 3 dk sonra Amos beach ve Amos antik kenti bulunuyor. Yine biraz daha ilerlediğinizde İki ucu bükülmüş bir yay seklindeki 2 kilometrelik kumsalıyla bir saklı doğa harikası olan Kumlubük e varıyorsunuz.

Azmak Turu

Muğla ilinin Ula ilçesinde, Gökova Körfezi'nin hemen kıyısında yer alan bir tatil beldesi. Akyaka'yı güzelleştiren yerlerin başında Azmak Nehri geliyor. Doğal bir akvaryumu andıran berrak suları, sazlıkları, ördekleri ve mavinin her tonunu bünyesinde barındıran çok etkileyici bir tatlı su nehri olan Azmak nehri, Akyaka’nın hemen yanıbaşında bulunmakta.

azmak turu.jpg

Kleopatra Adası ve Plajı 50km, yaklaşık 1 saat

cleopatra-beach4.jpg

Kleopatra Adası ,adını altın rengi özel kumsalından almış. Efsaneye göre, Kleopatra ve Antonius burada yüzmüşler ve plajın altın kumları özel olarak Kuzey Afrika’dan buraya gemilerle getirtilmiş. Bu çeşit altın sarısı kum sadece Mısır’da bulunuyor. Adanın batı ucunda yer alan kalıntılar Roma dönemine ait Cedrae antik kentine ait şehir duvarları, pla ve antik tiyatro kalıntıları bulunuyor. Kleopatra Adası çok güzel bir gezi ve piknik alanı. Burada denizin ve kumsalın tadını çıkarak aynı zamanda piknik yapabilirsiniz. Çamlık İskelesi’nden düzenli olarak Kleopatra (Sedir) Adası’na tekne seferleri yapılmakta.

WhatsApp Image 2021-01-07 at 21.45.53.jp

Datça 60km , yaklaşık 1 saat

datca2.jpg

Datca, Marmaris‘in 75 kilometre güneybatısında Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktada Datça, balık, organik sebze ve meyveler, bal ve bademiyle meşhur. Datça’ya en yakın plaj Taşlık, Kunlum ve Azganlı Plajları. Datça’dan Marmaris istikametine doğru 15 kilometrelik sahil boyunca her yerde yüzmek mümkün. Bölgedeki bazı plajlar ise mavi bayraklı statüde. Datça merkeze 25 km mesafede Palamutbükü bulunuyor , Datça Yarımadasının Akdenize bakan kısmında, Üç güzeller diye de anılan ( Hayıtbükü , Ovabükü , Palamutbükü ) koyların sonuncusu , maviyle yeşilin kucaklaştığı bir turistik merkez.Palamutbükü Datça’nın en büyük koylarından, dolayısıyla uzun bir sahili var, sahili bazı kısımlarda kum, bazı kısımlarda yassı çakıllı. 

Aktur 40km , yaklaşık 40 dk

maxresdefault.jpg

Aktur Datça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çam ormanı ve denizin buluştuğu, dünyanın oksijen deposu cennet köşelerinden biridir. İki tane koyu vardır. Aktur Çiftlik koyunun hemen yanıbaşında Kovanlık koyu bulunmaktadır, Adatepe denilen yarımada iki koyu birbirinde ayırıyor. Büyük koy mavi bayraklı bir plaja sahiptir. Oldukça uzun bir kumsalı vardır. 

bottom of page